• 10 Favs

prosinec

Aktualizováno: 29. 12. 2020

brno | prosinec

 1. Roráty. Pro mě asi nejsilnější moment adventu. V 6:30 mše za tmy, doprovázená nádherným zpěvem, šla jsem sama na 23. prosince. Taková chvilka jen pro mě a když jsem došla domů, všichni ještě spali.

 2. Výhoda dospělosti? Můžete ujídat těsto. Letošní novinky u nás amaretti z mandlové mouky (ideální pro bezlepkáče), do brambrového salátu nastrouhat limetu, a kapří hranolky naložené v sójovce podle šéfkuchaře Punčocháře (recept zde)

 3. Papírové hvězdy - vrchol mojí kreativity. Nemůžeme spát venku, tak usínáme pod hvězdami doma.

 4. Tahle naše oblíbená koleda s Michaelem. Vždycky mi ji musí zahrát 25. ráno na klavír. Celé Vánoce ve mně rezonuje "Glory to the newborn King."

 5. V Baru, který neexistuje jsou krásné talíře. I ten kečup po hranolkách na nich vypadá jako umělecké dílo.

 6. Vánočka, můj malý rituál, každoroční tradice na 24. Letos jsem se hecla, že udělám z kvasu protože vyšší pekařská, že ano. Tři dny práce, i ten proces mě bavil, a výsledek jsem spálila. Naštvaná? Jo, byla jsem hodně. Tak se tento měsíc zas učím ustoupit ze svých požadavků a nestavět své ego na tom, jestli se mi daří.

 7. Bylinková pasta na zuby Natura Siberica. Chutná jak žvejkačky, citrusový winterfreshky. Poprvé mě baví čistit si zuby.

 8. Adventní čajový kalendář od Sonnentoru a svazek eucalyptu zavěšený ve sprše pro uvolnění esence.

 9. Masky na obličej, ať už ráno či večer, nová chuť ovoce nashi, prskavky, pročítání knížky od Doma Samuela, hřejivá obloha na Štědrý den a po dlouhé době zase focení na polaroid.

 10. Vánoce - mám ráda všechno to pečení, zdobení, balení dárků, prostírání apod. Ale není to jen o tom. Je to svátek rodiny, té Betlémské. Stačí nad tím rozjímat a zahání to všechny chmury a nenaplněné představy o vánoční idylce.
prosinec | berlin

 1. Návštěvy z Brna! Dlouhé rozhovory, vázání věnců, jmelí v oknech, procházky po mrazivém městě... České, německé a thajské jídlo, káva z Moravy u snídaně, má po mnoha měsících první sklenička červeného a sherry před večeří. Krásné společné chvíle. Jsem moc ráda, že advent byl plný našich blízkých.

 2. Narozeniny, jedny a druhé. Člověk si toho ani nevšimne, jak ten čas letí. Loni jsem si sedla a sepsala malé ohlédnutí za uplynulým rokem. Letos jsem se k tomu nedostala, ale plánuji to dohnat začátkem ledna. Hodit trochu více vděčnosti na papír...

 3. Před nějakou dobou jsem koupila starou kresbu papouška. Je modrý a žlutý, na A3 a visí nám teď v předsíni. Ptala jsem se sama sebe, co mě to chytlo, hledala jsem obrazy v neutrálních barvách a plánovala abstraktní motiv. Ale je naprosto skvělý. Je fajn neplánovat.

 4. Dokončujeme poslední pokoj!

 5. Večery plné skypů k různým projektům a akcím. Zjišťuji, jak mizerně umím anglicky a jak to nevadí. Skvělí lidé, skvělé rozhovory.

 6. Koupila jsem látku na balení dárků. Některé sice půjdou do papíru, ale většina z nich do krásně vzorovaného plátna. Bude zase na příští rok.

 7. Tento rok stíhám upéct jen perníky (a to až napodruhé). Vanilkové rohlíčky a možná ještě nějaká jiná drobnost si musí počkat až na svátky. Betlém bude příští rok, možná někdy stihnu i víc úklidu. Letos ale volím strategii méně se stresovat s přípravami a více slavit pravou podstatu Vánoc. Snažím se...

 8. Výběr stromečku na 23. prosince. U nás musí být pokud možno až do stropu. Je krásný. Máme pár slaměných ozdob a staré baňky, co jsem našla v Cáchách v jednom vetešnictví. K tomu každý rok pár perníčků a letos nové držáky na svíčky...

 9. Dostali jsme se do kostela! Kvůli nutnosti přihlašování, které jsme propásli, jsme mysleli, že na Štědrý večer už nic nenajdeme. Nakonec ano. Byla to nádhera a s krásnou hudbou k tomu, cestou domů jsme měli v autě svíčku s Betlémským světlem. Pokoj lidem dobré vůle!

 10. Na Boží hod ráno do kostela a pak dlouhá snídaně... Večer daňčí s červeným zelím a koledy u stromečku. Vánoce.
Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše