• 10 Favs

listopad

Aktualizováno: 19. 11. 2021

brno listopad


1. Stát v zurčícím potoku je v něčem tak omamné, vydržela bych to celý den (holínky nutnost).

2. Každý den na vzduch. Objevila jsem kouzlo procházek i když je zataženo – přijde mi, že člověk pak roční období mnohem víc vnímá a nasává, neproteče tak rychle mezi prsty. Nádech, výdech. Takhle voní listopad. Déšť a popadané listí.

3. Modlitby za zemřelé, zvláště v dušičkovém týdnu. Chodili jsme na hřbitov večer, bylo to nádherné a pokojné. Jen ticho, vítr, hvězdná obloha a všude kolem mihotající se plamínky svíček. Hořely jako nová naděje, že smrtí život nekončí. Zajděte si večer taky, vůbec to není děsivé, ba právě naopak.

4. Uklízecí metoda Marie Kondo už oficiálně dorazila i do našeho šatníku. Jen přemýšlím, zdali paní Kondo počítala i s tím, když mám skoro všechny trička černý. Najít to správny je pak celkem oříšek.

5. Listopadové jídlo je vývar – táhnu jej aspoň dvakrát týdně, a je to nejlepší vyprošťovák na všechny ty podzimní kašílky a rýmečky. Můžu ho snídat, obědvat i večeřet. Nejraději přidávám ještě pořádnou dávku zázvoru & limety. Jo, a když mám doma rýžové nudle s jarní cibulku, oběd je hotov,

6. Slunka je žalostně málo, takže jsem vděčná za každý červánkový soumrak a rozbřesk. Nebo za návštěvy kamarádů. Každý víkend je u nás nějaký gathering, ať už to jsou snídaně v jedenáct nebo večery u vína. Díky za to. Udělala bych z toho listopadovou tradici.

7. Pár večerů, kdy jsme šli s M. spát snad ve tři ráno, sedíme na parapetě, venku mlha, a my pijeme červené nebo hrajeme šachy.

8. Horká čokoláda našlehaná ve french pressu, objev století! Kořením ji nejradši namletým kardamomem, chilli, pepřem, skořicí a solí. Čím vy?

9. Ranní vycházky do Chleba Brno pro čerstvé croissanty dodaly naší středě určitou tradici. Hlavně jejich mandlový, to je nebe.

10. Neděle v lese. Na studeném vzduchu chutnají svačinky daleko lépe než v pohodlí domova.listopad berlín


1. Ten mrazivý vzduch venku! Připomíná mi blížící se advent. V Německu se peče některé cukroví a zpívají některé koledy už dlouho před Vánoci. Těším se na ten čas očekávání, na svíčky za oknem a vůni vanilky a ořechů...

2. Čokoládový dort v jakékoliv podobě, sachr, roláda, ale nejlépe takový ten, co je vevnitř ještě tekutý. Naprostá slast o nedělním odpoledni nebo jen tak - mám kamarádku, co vám jej udělá na počkání!

3. Pořádně horká sprcha. Pod proudem vody si vždy výborně utřídím myšlenky, momentálně je to ale především zdroj regenerace po dlouhém dni.

4. Poslední týdny piju litry čaje s citrónem a medem. A znovu si užívám náš modrobílý servis.

5. Nadchla jsem se pro proutěné košíky. Našla jsem teď jeden typ, který pořizuji při každé možné příležitosti. Jsou skvělé na klíče, sluchátka, krémy, dřevěné kostičky na hraní, prostě na všechno, co se jinak válí po bytě.

6. Kniha Chasing slow od Erin Loechner. Už ji mám dlouho, ale teprve teď jsem se k ní doslala. Žádná klasika nebo příliš duchaplná literatura, ale sdílení se o kráse pomalejšího života, prostě žít tady a teď.

7. A další knihy! Půjčila jsem si několik knížek o zakládání zahrady, pěstování zeleniny a o růžích, tak začínám studovat... Ideální na zimu, těším se na plánování!

8. Chtěla bych si najít čas na psaní kaligrafickým perem (a konečně se to trochu naučit). Ne jen na blahopřání nebo mé standardní kartičky k dárkům, ale i jako denní formu modlitby, pomalu psát žalmy či krátké verše z Bible... Takže oprašuji své psací potřeby a začínám, snad mi to vydrží.

9. Konečně zase na návštěvu na venkov! Dlouhé procházky, večery u krbu, psi, slepice pod oknem a čaj o páté... Přivezla jsem si domů hromadu jmelí a jehličí, budou věnce!

10. Nádherně fialovo-žlutá obloha, takovou atmosféru jsem dlouho nezažila. Krávy přiběhly na zavolání.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše