• 10 Favs

květen

Aktualizováno: 17. 8. 2021

květen berlín

 1. Práce na chalupě pokračuje. Je prvního května, venku ještě sychravo, pánové lijí beton v rozbourané koupelně s holostěnami, dámy (tedy já a J.) seškrabují tapety. Další víkend se proklesťujeme zahradou. A po večerech sníme a plánujeme.

 2. Mé skvělé sestry. Návštěvy z Brna a z Paříže. Nádherný společný čas, rozhovory dlouho do noci...

 3. Brzká rána. Začít den, než se všichni probudí. Stále ještě pracuji na nějaké pravidelnosti, ale moc si ty momenty užívám.

 4. Rozkvetlé šeříky. Někdy neodolám a utrhnu si něco do vázy (to se v Berlíně moc nenosí, tak se držím trochu zpátky...).

 5. Starý nábytek po prarodičích. Židle Windsor, křesílka s třásněmi a klavír!

 6. Krém na ruce od L' Occitane. Voní nádherně, až mám někdy nutkání ho ochutnat.

 7. Kniha 'No-drama Discipline'. Je až pro mnohem starší děti než je J., tak si čtu jen tak pro zajímavost. Ale moc se mi líbí jejich přístup - děti ne stále korigovat nebo napomínat, ale vést je a ukazovat jim cesty ke zvládání složitých situací a emocí.

 8. Večeře s našimi dobrými přáteli. Potkali jsme se znovu asi po roce a bylo to prostě skvělé.

 9. Mám opět psací stůl! Je to starý jídelní, ale každopádně stůl, na kterém se dá dobře pracovat. Dlouho jsem žádný nepotřebovala, teď mám ale pocit, že si budu zase užívat mít svůj vlastní kout v bytě.

 10. Po dlouhé době v centru Berlína! Do Bonanzy na šálek a brouzdat širokými ulicemi.


brno květen

 1. Jarní bouřky, ty které vás zastihnou nečekaně a vy jste promáčení až na kost. Minimálně mně se to stává celkem často, ale ten pocit miluju.

 2. Tvoření svatební kytice pro jednu blízkou osobu.

 3. Kopr a sladká rajčata z trhu. Konečně!

 4. Věšení prádla venku. Úplně jinak voní, když suší slunce a vítr.

 5. Dva snové víkendy v Jeseníkách u rodičů. Povídáme dlouho do večera, pije se whiskey a po půlnoci tančíme na zahradě s mexickou hudbou a v záplavě světýlek ještě ze svatby.

 6. Cini minis s mlékem a jahodami.

 7. Z hudby celý měsíc jedu na vlně Redla a Navarové. Konkrétně tuto, tu a tuhle.

 8. S ústupem zimy se ve mně objevilo nové nadšení pro kreativnější oblékání. Podcast od Nily byl dalším nakopnutím, ale o tom více v dalším článku.

 9. Květen je měsíc pivoněk alias cukrová vata na stonku.

 10. Spontánní rozhovory s cizími lidmi v kavárnách. Slunce v bytě, které je úplně jiné, než to zimní. A tradiční rodinné vycházky uprostřed týdne do Chleba Brno pro sladké k snídani.