• 10 Favs

duben

brno duben

 1. Nevím proč, ale je pro mě těžké se opět dostat do vypisování zážitků. Ne, že by toho bylo málo, ale ty momenty jsou tak obyčejné, určené zkrátka jen pro nás a možná i nijak výjimečné pro ostatní. Závan větru, jarní vůně po dešti, tacos na lavičce v parku...

 2. Nechci vytvářet osnovu věcí "co máme nového" nebo "co jsme si koupili". Možná to někoho inspiruje, ale upřímně, o tomhle život přece není. Všimli jste si, jak snadno lze spadnout do nekončící honby za materiálnem? Takže jen jedna věc, která mě vážně těší - teplý bavlněný svetr. Hřeje od brzkého rána a cítím se v něm krásně + pohodlně.

 3. Soboty jsou pro nás synonynem toho pozvat večer přátele a otevřít několik dobrých lahví vína. Nachystat antipasti, zapálit svíčky a popíjet do půlnoci, do jedné do rána.

 4. Tulipány. Nikdy mě ty kytky neuchvacovaly, ale teď je miluji. Asi stárnu. Kochám se všude, kde je vidím a těch pár, co nám vykvétá doma ve váze je pro mě největší pocit luxusu a krásy.

 5. Miluji když povleču vyprané peřiny!! Ta vůně, nadýchanost a čistota úplně povznáší. Opravdu, nové povlečení, to je vždycky highlight života.

 6. Pět minut na instagramu @louisedamas (francouzská šperkařka) a moje staré zlaté náušnice z dětství (takové ty, které jste nosili jako batole) mi teď přijdou jako největší fancy módní doplněk.

 7. Už jste přesadili vaše pokojovky, jestli nějaké máte? Já pořád ne.

 8. Moc se mi nedaří být dobrou hospodyňkou. Nejde stihát všechno a když je venku krásně, mám takový deficit slunce, že jsme raději v parcích, na hřištích a někdy máme i tři dny po sobě na oběd pizzu. Hah, vzorná matka.

 9. Večery se slečnou Marplovou.

 10. Velikonoce - pro mě vždy nejsilnější moment v roce. Chtěla jsem o tom napsat samotný článek, ale asi to nejde. Chápu, že pro někoho je jaro o velkém úklidu, zdobení vajíček apod. Pro mě, jako křesťanku, je to zkrátka jen a jen o Kristu. Vždycky projdu takovou duchovní obnovou, kdy si uvědomím, o čem život vlastně je. Jak je důležité i utrpení, oběť, která nás posouvá a činí více hlubokými.
duben berlín

 1. Velikonoce. Pro mne jsou ty křesťanské jednoduše nejhezčím a zlomovým bodem v roce. Uvědomit si, co znamená dávat bezpodmíněčně. Najít znovu klid a radost ze života, začít s čistým štítem. A Veronika to nemohla vystihnout líp. Jsem moc ráda, že jsme je letos strávili mimo domov. Po mnoha měsících jsme odjeli na návštěvu a mohli prostě vypnout - a slavit!

 2. Bavorsko a k holandským hranicím. Spontánní čas s blízkými, čas načerpat inspiraci a něco nového elánu, vyjít jen s málem v kufru - a pak se zase těšit z návratu domů...

 3. Pokazil se mi telefon, posléze kompletně i počítač. Není na tom nic skvělého. Ale donutilo mě to být víc offline a v přítomném momentu, jednoduše tam, kde jsem.

 4. Časopis Sonne im Haus o mateřství a rodině. Absolutní pohlazení pro duši, pozitivní, ale zároveň realistický pohled na život s malými dětmi. Inspirace a malé nakopnutí. Zamýšlím se nad tím, jaká jsem jako matka. Jak žiji mateřství, co je pro mě důležité - a jak chci, aby si mě děti pamatovaly? Asi o tom bude nějaký článek, to téma si zaslouží pozornost:).

 5. Knížka před spaním, obzvlášť po dlouhém dni - momentálně otvírám nejradši Montessori für Eltern (The Montessori toddler). Mám tu knihu už dlouho, ale teprve teď se k ní pořádně dostávám. A jsem nadšená.

 6. Vypůjčené bílé maxi košile, když vám na cestách dochází oblečení, medailonek po babičce a zlatý křížek na dlouhém řetízku. První jarní bouřka, večerní světlo v kuchyni, chvilky u klavíru, dlouhé procházky... prostě maličkosti a momenty, kdy se cítím sama sebou. A hezky.

 7. Cvičím se v optimismu, ne vždy se mi to daří, ale zůstávám věrná březnovému předsevzetí být vděčná, hledat to pozitivní a krásné. Takže hlavu vzhůru!

 8. Skleněné láhve od mléka, co mi dala švagrová. Budou na zásoby ovesných vloček, oříšků, mouky. Pořád jsem sice ještě neuklidila v kuchyni a spíži, chystám se na to už asi půl roku, ale toto je třeba první krok. Ehm, doufám.

 9. Práce s dětmi na zahradě. Slunce praží, vyhrabáváme mech z trávníku, beze spěchu. Jsem ráda, že můžu. Někdy takhle prostě jen být.

 10. Vstávání brzy ráno ještě před J.. Osobně se mi to doma vůbec nedaří, ale mohla jsem si to vyzkoušet na návštěvě. Začít den (pro)aktivně, v klidu, dost mě to nadchlo, tak uvidíme!
Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše