• 10 Favs

únor

Aktualizováno: 29. 4. 2021

brno únor

 1. Tři dlouhé cesty vlakem s Brigitou. Ta nejhezčí byla ráno. Svítilo slunce, samy v kupé, snídaly jsme loupáky a croissanty.

 2. ONEST maska a krém na pleť.

 3. Žloutkové věnečky. Jejich příprava zabrala tři dny, ale stejně je to ten druh cukroví, který ze soboty dokáže udělat něco nevšedního.

 4. Kamarádka přišla na přespávačku. Poněkud všední zdá se, ale sama ani nevím, kdy jsem naposledy zažila správnou "girls night" v pyžamech, k tomu si objednat pizzu, dívat se na film a jíst popcorn.

 5. Oheň a opékání špekáčků u prarodičů na zahradě.

 6. Oslava Brigitiných narozenin.

 7. Keramika od mojí kamarádky. Mám nový keramický hrneček na čaj a už jsem ho stihla rozbít, tak čekám na další.

 8. Snídaně. Představa lívanců mě stále drží nad vodou v zatažených, sychravých dnech.

 9. Moje oblíbená kombinace - old school rifle a bílý top. Michael tomu říká karate model.

 10. Poslední, desátý bod nebude oblíbenost, ale vzdechnutí. Nad tím, jak moc mi chybí kulturní život v Brně. Divadla, koncerty, galerie, kavárny. Těším se na vás ♡.
únor berlín

 1. Vyšlo slunko! Věděla jsem, že tam někde bude. Nejkrásnější jsou ty první paprsky brzy ráno, když jdu do kuchyně pro sklenku mléka. A pak jeho plná dávka, když roztáhneme závěsy v ložnici. Začíná nový den.

 2. Po dlouhé době zase na venkov. Výlety, které se prodloužily až do pozdního večera, jak tam bylo krásně.

 3. Naše chalupa. Nové zásuvky a otáčecí vypínače. Plánování dalších kroků. Budeme vymlacovat kachličky, strhávat staré tapety, brousit dřevěné podlahy, malovat... Stála jsem pod starými stromy, sledovala, jak nad polem a loukami zapadá slunce, a představovala si dlouhé letní večery na zahradě...

 4. Po týdnech zase návštěvy u kamarádek. Už jsem potřebovala změnu a ty tolik milé rozhovory!

 5. Náš mini balkón. Trochu na něm uklízím a naše malá slečna mi pomáhá. Hlavně s květináči a hlínou, sázíme první cibulky. Zase bude teplo. Těším se na naše snídaně venku. A na sušení prádla, které potom hezky voní.

 6. Rýžové nudle můžu teď jíst pořád a téměř se vším. A sushi! Tak jednou týdně si ho večer objednáme, takový náš malý luxus. A člověk si taky trochu připadá, jako by si někam vyšel.

 7. Sérum na obličej. Můj nový ranní energy boost se zázvorem. Obyčejně si po ránu jen opláchnu oči a dám přírodní krém, ale teď potřebuji něco, co se tváří, že vzpruží.

 8. Trh u nás ve čtvrti. Je tam celoročně, ale tak nějak mám z něj teď větší radost. Bio maso a vajíčka, ovoce a zelenina a ryby od Baltského moře.

 9. Pohled na tající led na Sprévě, další zásoby trávy do váz, šálek černého čaje, jedoduše maličkosti, které těší. I když jsou dny jednotvárné a vesměs se nic neděje.

 10. Hudba. Pouštím si teď doma víc hudby, asi hlavně francouzské - Zaz, Erik Satie, Berry, Emmanuel - dobře to zvedne náladu a probudí, nebo vytvoří hezkou atmosféru a přivane zpět staré vzpomínky. A snažím se hrát víc na klavír. I když s mojí malou asistentkou nejčastěji končíme u čtyřruční avantgardy. La vie est bonne.Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše