• 10 Favs

říjen

Aktualizováno: 20. 11. 2020


brno říjen


1. Je podzim! Říjen je nejkrásnější! Kolik už jste upekli skořicových šneků a natrhali kytic do váz?

2. Na podzim vždycky vytáhneme naši čajovou sadu. Miluji ten jemný zvuk, jak lžička cinká o hrnek při mícháné mléka.

3. A taky mošt. Po ránu skleničku na osvěžení a po večerech mošt s bílým vínem a sodou. To pak chutná jako cider.

4. Moje láska k sodě bikarboně. Je to oficiální. Objevila se po té, co jsem zjistila, že krásně voní, umí čistit matrace a vybělila kachličky v kuchyni jako nikdo předtím. Je mi jasné, že jsem asi poslední z generace, kdo neví, jak je úžasná. Každopádně odteď na každý úklid jedině bikarbonu! Soda do každé rodiny, yey!

5. Koupila jsem si konajkovou houbičku od meraki. Prý tajemství alabastrové pleti japonek, tak uvidíme. Ale líbí se mi ten večerní rituál, kdy s ní kroužím po celém obličeji. Je to zas něco nového. Nejradši bych se do té konzistence zakousla, vypadá jako čínský knedlíček.

6. Věděli jste, že vajíčka se mnohem lépe šlehají čínskými hůlkami, než klasickou vidličkou?

7. Když mrholí, jděte do lesa! Je to nejlepší maska na hydrataci pleti!

8. Myslím, že lívance se švestkovým rozvarem jsou na vrchní příčce podzimních snídani. A palačinky s povidly a skořicovým tvarohem.

9. Brigita měla své první kafe ala babyccino v Monogramu a dostala svou první tetovačku na ruku. Byla to myšička. Oh my, this girl is going wild!

10. Poslední měsíc Zelňáku u nás v Brně. Kdybych měla velký mražák, vykoupím tam všechen ten domácí kadeřávěk a špenát jako zásobu na zimu. Jenže nemám, takže jestli máte velký mražák vy, rozhodně to udělejte! 

říjen berlín


1.Návštěva z Itálie a zásoba neapolitánského espressa na příští měsíce. Těším se na ranní kávu!

První, co udělám, když vstanu, je, že postavím mokka na plotnu...

2. Můj ostrich feather duster, prachovka z pštrosího peří, kterou jsem si koupila v létě. Původně jako vtipný příspěvěk do domácnosti - ale je naprosto geniální. A zahrnuje bonusový fun faktor pro dospělé i d ítě.

3. Ty barvy! Něžné sluneční světlo, a k večeru teplá šeď, když se smráká. Brouzdání se v listí - odstíny žluté, červené, oranžové ... pohled na ně hřeje, i když je venku sychravo.

4. Starý Burberry trenčkot velikosti menšího stanu, který jsem dostala v létě, ležel v truhle přes deset let. Nosím ho pořád! A často s holínkami, černými, jezdeckými, skvěle se v nich chodí po lese i ulicích.

5. Svíčka s vůní vanilky a cedrového dřeva.

6. Návštěva galerie, poslední možná, snad na několik příštích měsíců.

7. Online kurz s Figlhausem, nádherná porce vídeňského přízvuku a inspirativní rozhovory o Bohu a světě.

8. Pár dní v Brně. Milovaná místa, po dlouhé době čas s rodinou, krásná setkání se starými přáteli, mše v češtině. Lívance a káva v Miladě a začátek tohoto blogu.

9. Zařizujeme byt Vol.2! Věšíme obrazy a lustry. Nová stojací lampa v obýváku zvyšuje útulnost místnosti o 100 procent.

10. Suchá tráva, co jsem koncem září utrhla u nás na zahradě. Skvěle nahrazuje čerstvé květiny, co jinak ráda nosím domů, a dělá nádhernou podzimní atmosféru. Připomíná mi dánské pobřeží, písečné duny a jednu naši dovolenou.Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše