• 10 Favs

červen

Aktualizováno: 17. 8. 2021

červen berlín


 1. Brno! První dva červnové týdny plné rodiny, odpočinku, známých míst i nových podniků, mnoha setkání po dlouhé době, reunion brno-berlin. A letní město, Lužánky, ledová káva, kostel sv. Tomáše, procházky lesem, stará hřiště, co si pamatuji z dětství, prostě krása...

 2. Kalíšky na espresso od kamarádky.

 3. Italská restaurace u nás ve čtvrti - neděle, kdy jsme si zase po dlouhé době připadali jako na dovolené.

 4. Lněné bleděmodré šaty, ve kterých asi strávím letošní léto. A černá bunda z falešné kůže, co jsem roky nevytáhla. Ta bunda se mi vždy zdála dost drsná, má takové kožené cvočky, ale venku s kočárkem a těhotenským břichem mi to přijde jako dost uvolňující kontrast.

 5. Vybrali jsme kachličky do koupelny na chalupě. Yes.

 6. Secondhandové úlovky pro mně a pro J. Snažím se nosit věci, co nejdéle to jde, prakticky rotuji jednotlivé kousky v šatníku. Když ale potřebuji něco nového a chci se vyhnout fast fashion (což se ne vždy daří): na autorskou tvorbu si asi ještě chvíli musím počkat, takže mě dost baví, když najdu něco krásného z druhé ruky.

 7. AD magazín, co si koupil Carl na letišti. Maličkost, ale je to asi jediný časopis za poslední rok, co si ráda prohlížím.

 8. První večeře na našem balkoně. Ten balkon má neskutečně oprýskanou podlahu, ale letos to necháme být, projektů máme i tak dostatek. A upřímně, vlastně se mi ta podlaha dost líbí.

 9. Ještě jeden suvenýr z Česka - Jelen tekuté mýdlo na ruční praní:). Prostě je na něm jelen, co dodat.

 10. Poslední den v měsíci - s tříhodinovou polední siestou, kterou jsem neskutečně potřebovala, a obědem à la co dům dal... Celý den pršelo, zůstaly jsme s J. doma, poslouchaly hudbu, já konečně složila to vyprané prádlou za poslední týdny... Večer pak krátká procházka. Vzduch připomínal naši dovolenou ve Švédsku nebo jedno deštivé léto v Bílých Karpatech. Jako když les po dešti vydechne...

brno červen

 1. Voda s mátou, okurkou a citrónem. Spaní bez pyžama. Teplý vzduch hned z rána. Ulepený obličej od opalováku. Chození na boso. Zmrzlina a ledový meloun. Konečně lééééto.

 2. Dvě představení v Janáčkově divadle. Labutí jezero a Nabucco. Hned při prvním dějství mi slzely oči. Za tou sametovou oponou začíná úplně jiný svět, nemyslíte? Nejhezčí pocit, když se ráno vzbudíte a víte, že včera jste zažili něco povznášejícího. Dotek umění.

 3. Co je pro vás kousek luxusu doma? Za mě natrhaný čerstvý kytky. Výhoda víkendů v Jeseníkách. Posledně mi Michael zastavil na Červenohorském sedle, abych měla co do vázy.

 4. Poslední trimestr těhotenství. Ať chci nebo ne, musím hodně odpočívat a nohy nahoru nebo do ledové vody kvůli křečákům. Ale učím se tím doopravdy zpomalit, že mi nic neuteče a nemusím být všude. Mateřská je dobrý způsob jak se odnaučit FOMU (fear of missing out).

 5. Na druhou stranu, trávit horké dny doma, nikam se nehonit, nosit manželovu bílou košili a pořád pít kafe na led, to má bezesporu taky své kouzlo.

 6. Moje oblíbené letní obědy - domácí sushi, kuskus salát, tacos, tortilly (často plněné tím, co domácnost dala), studené zeleninové polévky, jarní závitky.

 7. Baví mě vytvářet si plány na léto. Nemusí to být ani nic velkého.

 8. Chci si více vážit naší české krajiny. Procházek při letních večerech, ať už v Jeseníkách po louce nebo středem živého Brna. Chtěla bych oškrabat zeď v kuchyni, přemalovat náš starý kredenc, vyklidit spížku a všechno ovoce i zeleninu nakupovat jen na Zelňáku. Využívat sezónní suroviny (hlavně rajčata, saláty, okurky, špenát), chodit se koupat, zaregistrovat se v knihovně, kde si můžeme s Brigitou půjčovat dětské knížky na pohádky před spaním...

 9. Miluju letní atrium Morgalu.

 10. Nové skleničky. Michael je dostal za promoci. Měly být na gin & tonic, ale pijeme z nich i mlíko.